BleachFan Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ?

5 posters
YazarMesaj
Millennium Wizard

Millennium Wizard

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci

Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ? Empty
MesajKonu: Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ?   Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ? Icon_minitimeÇarş. Nis. 15, 2009 10:22 am

Evet İchigo ile yaşlı zangetsunun gizemli güçleri hakkında yorumlarınız nelerdir.Örneğin dövüşme içgüdüsünün birdenbire ortaya çıkması, gözlerindeki mavilik, neden bu kadar çok ruh gücü var,neden sadece zangetsunun cisimlenmiş hali insan şeklinde vs İchigonun normal olmadığı açık tartışalım.

Benim düşündüklerim şunlar şimdilik xD

Hatırlarsanız ichigo güçlerini kazanmak için hollowa dönüşmekten son anda kurtulurken yaşlı zangetsu ona ölümü

kontrol edebilen bir shinigami olduğunu söylemişti.Zangetsunun cisimleşmiş ve zanpaktou halindende belli zaten ölümle

ilgili olduğu, kenpachiyle savaşındada zangetsu zamanı durdurup hollowuyla dövüşmesini sağlıyor.İchigo içinde çok

büyük bir güç barındırıyor hollowu bu gücün çok az bir kısmı çünkü zangetsuya katılıyor yenilince ve kral vs diye

bahsediyorlar ichigo için o apayrı dünyaya yağmur yağmasıda hep ichigo yüzünden oluyor.Bekleyip göreceğiz neler yapacağını şu anda oldukça gizemli duruyor.Ama bir süre sonra bence ichigo vaizardlıktan vazgeçecek maskeyi artık takmayacak çünkü kullandığından beri zangetsu onunla konuşmaz oldu hollow yönü baskın oldu zangetsu ortadan kayboldu.Birde kralın anahtarı vs deniyor bu kral neden ichigo olmasın kral kayıp ve kimse kim olduğunu bilmiyor olabilir birkaç animedede vardı böyle karakterin hafızasını kaybedip gerçek benliğini bulmaya çalıştığı durumlar.Son olarakta şu aklıma geliyor rukianın shinigami güçlerini aldığı için hougyokunun gücünün büyük bir kısmı ichigodamı aizen şaşırmıştı zaten küçük diye o yüzdenmi hollowu bu kadar güçlü ve maskede diğer vaizardlardan farklı olarak kırmızılıklar var.

İchigonun diğer shinigamiler gibi olmadığı özel olduğu çok açık, bence bankai vs bunlardan ayrı olarak bir güce hükmediyor.Ama daha kendide ne olduğunu bilmiyor belkide gücü mühürlendi vs zangetsu açığa çıkarması için dövüşlerden geçmesini, kazanmasını, güçlenmesini istiyor.

İchigoyla ilgili birde şu var onun ruh gücünden etkilenerek orihime ve chad güç kazandılar ve orihimenin gücüde çok önemli öyle olmasa aizen kaçırmazdı zaten chaddanda ilerde daha ilginç şeyler çıkacak gibime geliyor.Tabii bunların kaynağı ichigo ise onun güçleri mükemmel ötesi olmalı

İchigodaki şu zıtlıklarda ilgimi çekiyor shikai halindeyken g.tenshou beyaz bankaide kapkara oluyor kendiside öyle sanki denge ile ilgili bir güç var onda.Getsuga tenshounun anlamı shikai halindeyken gögü parçalayan ayın pençesi, tensa zangetsunun ise ayı yaran göğün zinciri emin değiliim ama böyle olması lazımdı çevirinin

İchigo ile ogichi birbirinin zıttı siyah-beyaz Peynir ichigo shinigami dünyasının kralıysa yada en güçlüsüyse Ogichide hollowların en güçlüsü, belkide vaste lordelerin lideri ve aralarında inanılmaz bir mücadele yaşanacak bence ilerde, aizen en güçlü rakip değil gibi geliyor bana bir süre sonra onu ne bölümlerdi diye hatırlayacağız sanırım. Sırıt Sırıt(Animede bana göre fillerlerle birlikte 500 ü geçer 1000 e kadar yolu var xD ucu açık çok şey var çünkü)

Şu düşüncede kafamı kurcalıyor hatırlayan olursa 2. filmde kralın mührü zamanı ve mekanı etkileyebiliyor kontrol edebiliyordu.Aynı olayı kenpachi dövüşünde zangetsuda yaptı zamanı durdurarak ichigoyu başka bir mekana götürüp dövüştürdü.Sanırım İchigonun Kral olma ihtimali yüksek olmasa bile en azından bir bağlantısı var zaten ogichi ikisiyle ilgili kral ve at diye bahsediyor.(Ama at alsın kontrolü xD xD)

Son olarakta zangetsunun onun elinden asla alınamayacağı aklıma geliyor. (fillerde kariya elinden almıştı ama aniden elinde belirivermişti tekrar ichigonun) Yine zamanın durması ile alakalı ilginç bir güç bu

Evet teoriler bunlar, sizdende yorumlar,teoriler bekliyorum arkadaşlar mesela ichigonun babasından bile bir ton teori çıkar.
mertak
Hollow
Hollow
mertak

Erkek
İş/Hobiler : Shinigamilik

MesajKonu: Geri: Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ?   Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ? Icon_minitimePerş. Nis. 16, 2009 8:19 am

Oh bayağı güzelmiş ama Rukia güçlerini verdikten sonra Urahara hougyoku yu Rukia nın yapma bedeninin içine koymuştu onla alakası olamaz. Ama Kral olma ihtimali olabilir mi bilemem. Olsa iyi olurdu ama. Zangetsu zamanı durdura biliyorsa İchigo nun da yapabilmesi lazım.
http://dostmekani.yetkinforum.com
Millennium Wizard

Millennium Wizard

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci

MesajKonu: Geri: Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ?   Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ? Icon_minitimePerş. Nis. 16, 2009 9:39 am

Bence ilerde öyle çıkacak,bana öyle geliyor, zaten hollow güçlerini bir süre daha kullanır ardından Zangetsunun sırlarını çözmeye başlar,aslında shinigami yanı çok daha güçlüde kullanamıyor.Shirosaki o güç bir gün benim olacak diye boşa konuşmuyor üstün özellikleri olduğu belli,gerçi zaten ana karakter olacak tabiiki olmazsa olmaz Very Happy
Miyafuji Sawatagari

Miyafuji Sawatagari

Kadın
İş/Hobiler : Bleach ve Naruto İzlemek

MesajKonu: Geri: Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ?   Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ? Icon_minitimePaz Mayıs 31, 2009 6:01 am

olabilir ama kafa karıştırıcı Aizeni öyle kolayca yenebileceğini sanmıyorum mutlaka birileriyle yener gibi gelio Ayrıca shirosaki asla ana karakter olamaz anime biter o zaman ukala bi karakter geldiğini düşünsene iğrenç olur.İchigoyu vermeyiz xD İchigo Aizen2 İchigo Bankai Hollow İchigo
fatihcamyar

fatihcamyar

Erkek
İş/Hobiler : Pc
Lakap : Polat

MesajKonu: Geri: Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ?   Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ? Icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 11:52 pm

aslında o sırada zaman durmuyor bence çünkü zangetsu bir keresinde ichigoya ben senin ruhunun bir parçasıyım demişti yani ichigonun o sırada anlık düşüncesini kendi ruhunun bir bölümüyle konuşuyor ve ichigonun kral olmasıda imkansız yanlış hatırlamıyorsam zangetsuyla ilk konuştuğundamıydı yoksa zangetsu onu ilk defa hollowuyla dövüştürdüğündemiydi neydi o zaman ichigoya hollow u sanırım buranın kendi iç dünyanın kralı sensin demişti o kral mevzusu ichigonun kendi iç dünyasının kralı olması
SPAWN-TheUndead
Admin
Admin
SPAWN-TheUndead

Erkek
İş/Hobiler : Honor Of The Samurai

MesajKonu: Geri: Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ?   Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ? Icon_minitimeÇarş. Ağus. 19, 2009 11:13 am

Kralın mühri diye bu 2. filmden bahsediyorsanız filmlerin ve ovaların tv serisi ve otjinal manga ile bir bağlantısı yoktur. Bu Diamond Dust filminde ichigo herkese hollow gücünü gösteriyordu en basitinden mesela. Ama orjinal tv serisinde hiçbir SS shinigamisi daha bilmiyor ichinin hollowunu. Aynı şey bu yavan hikaye filler içinde geçerli. Yani Atıyorum filmde Urahara ölse yarın tv serisinde hayatta olur.

İchigonun içindeki bu 2 güç aynı babası kadar soru işareti zaten. Zangetsu ve vasto lorde ogichi. Ogichi vasto lorde olmak zorunda aşağısı yetmez çünkü ve gerekirse daha üstü bir seviyeye çıkar. Zangetsu ogichiden daha büyük bir sır. İchinin en iyi hareketi ve benim tapındığım hareket Getsuga tenshou.

Denildiği gibi shikai halinde saf yalın ruh gücü ile atılan splash bir hareket. İchinin ruh gücünün rengi ney? Mavi... Shikaideki Getsuga tenshounun rengi ne mavi. Belli saf reiatsu gücü ile oluştuğu. Ki şöyle birşey var hernekadar hollowu daha baskın gelsede asıl güç ichinin öz reiatsusunda.

Bankai'ye ulaştığında zangetsunun kıyafetine kendisine bürünüyor. Ama işte tam burda anlayamadım şeyler var. Bankai zangetsunun gücü olarak görünüyor ama şu aşagıdakilere bakınca hollowunun gibi duruyor...Öncelikle Getsuga tenshou'yu bankaide ilk kullanan ichigo değildi. 3üncü sezonda Byakuya savaşında hareketi ogichi kullanmıştı hatırlarsanız.
Peki, vaizard bölümlerine geçelim. İchigo o bölümlerde hollowu ile başı fena dertteydi.Çünkü kontrol edemiyordu. Ama... ama bakın ince nokta Ogichi sadece ve sadece ichigo Ban-kai formuna bürünüp Getsuga tenshou'yu kullanınca Ogichi kendini gösterip kontrolü ele alabiliyordu. Peki neden? Buna göre Getsuga tenshou Ogichinin hareketi. Ve Ogichi ile ichigo iç şavaşlarını verirken (vaizard bölümleri gene) Ogichi ne diyordu? ''Sen shikaiye ulaştığında bende ulaştım, sen bankaiye ulaştığında bende ulaştım.'' Ve ''Getsuga tenshou'yu ilk kim kullandı sanıyrsun?''bunlar bu dediklerimi düşündürüyor işte.

Bu zıtlık 2 farklı güç yüzünden oluşmakta. Shikai gücünde saf ruh güzü zangetsu. Bankai formunda ise hollowu. Bu yüzden shikayide arkadaşımızın dediği gibi anlamı ''gögü parçalayan ayın pençesi'' ve bankaide tam tersi olan anti, zıt, karşıt anlamlı ''ayı yaran göğün zincirı''

En en önemli söz:
Ogichi, zangetsuya hitaben; Onu iyi eğit. Çünkü bir gün içindeki bu inanılmaz güç benim olacak.

Bütün bunlara dayanarak. İchinin saf reiatsusu zarakiden bile kat kat güçlü. Hatta zaraki nin ruh gücü ichinin eline su dökemez derece küçük kalacak. Ama çoooook ilerlerde. Ruh gücü Ogichininde üzerinde olacak ki zaten bu yüzden ogichi bile bu gücün pewşinde.

Sizce İchigo ve zangetsunun gerçek gücü ne ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-